Ogłoszenia duszpasterskie na 3 Niedzielę Adwentu
(16.12.2018 – 23.12.2018)

1. W zakrystii przyjmujemy intencje Mszy Świętych na rok 2019.
2. Na Msze Święte o Matce Bożej w Adwencie zapraszamy w dni powszednie o godz. 17:30. Natomiast na roraty dla dzieci zapraszamy w piątki o godz. 9:00.
3. Świece wigilijne (duże i małe) oraz opłatek możemy dziś nabyć w kruchcie kościoła oraz w zakrystii.
4. Dziś o godz. 17:00 na Rynku Trybunalskim odbędzie się przedświąteczne spotkanie mieszkańców naszego miasta, w czasie którego zagra Miejska Orkiestra Dęta oraz wystąpi Chór GLORIA DE DIOS.
Wszystkich mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego zaprasza Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak.
5. Parafia Miłosierdzia Bożego i Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Miłosierni w Duchu” zapraszają w czwartek 20 grudnia o godz. 19:00 na Mszę Świętą z adoracją i modlitwą o uzdrowienie.
6. Trwa zbiórka darów w postaci złota na KORONY dla naszej Mamy, Matki Bożej Śnieżnej.
Korony te byłyby naszym WOTUM dla Maryi za wszystko co dla każdej i każdego z nas uprosiła, uprasza i będzie upraszała u Swojego Syna.
Mówiąc złoto mamy na myśli to, którego nie używamy albo wręcz przeciwnie to, które stanowi dla nas cenną pamiątkę.
Z serca dziękujemy za kolejne dary. Gorąco zachęcamy do czynnego włączenia się w to wielkie i niezwykłe dla nas wydarzenie. Swój dar można przynieść do zakrystii.
7. Dziś niedziela gospodarcza. Ofiary złożone na tacę przeznaczymy na dalsze prace oraz na świąteczne dekoracje naszego kościoła.

Informacje dotyczące Centrum idei „Ku Demokracji”
1. W Galerii „Śnieżne Krużganki” można oglądać wystawę fotografii „Wydarzenia CiKD 2018”.
2. Natomiast w Galerii „U Panien” /na piętrze/ prezentujemy wystawę malarstwa Macieja Majewskiego i fotografii Wacława Nowackiego pt. „Sztuka wiosłowania”.

środa,
19 grudnia 2018