Ogłoszenia duszpasterskie na 29 Niedzielę Zwykłą

Wspomnienia i Uroczystości
22.10.2018; poniedziałek; Św. Jana Pawła II, papieża – wspomnienie

Ogłoszenia
1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele Nabożeństwa Różańcowe sprawowane są w dni powszednie o godz. 18:30, natomiast w niedziele o godz. 19:30.
2. W zakrystii przyjmujemy intencje Mszy Świętych na rok 2019.
3. Wypominki są modlitwą Kościoła za zmarłych, którym winni jesteśmy naszą pomoc i pamięć. W zakrystii przyjmujemy na wypominki.
4. Parafia Świętego Jacka i Doroty zaprasza 26 października o godz. 19:00 na filmowy piątek, podczas którego będzie prezentowany film pt. „Bóg nie umarł 3 – Światło w ciemności”.
5. W przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych, czyli 31 października br., po raz kolejny organizujemy Noc Świętych w naszym mieście. Chcemy uczcić świętych patronów. Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych do udziału.
Rozpoczniemy od spotkania w Kościele NSJ w Piotrkowie Trybunalskim o godz. 19:00. Następnie korowód świętych przejdzie ulicami miasta do Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek. Zachęcamy do przebrania się za swojego patrona lub ulubionego świętego. Najlepsze przebrania zostaną nagrodzone. Szczegóły na plakatach.
6. W przyszłą niedzielę o godz. 11:30 sprawowana będzie Msza Święta imieninowa w intencji ś.p. Księdza Prałata Tadeusza Pecolta.
7. Tydzień temu rozpoczęliśmy zbiórkę darów w postaci złota na KORONY dla naszej Mamy, Matki Bożej Śnieżnej.
Z serca dziękujemy już za pierwsze ofiary. Gorąco zachęcamy do czynnego włączenia się w to wielkie i niezwykłe dla nas wydarzenie. Więcej szczegółów już w najbliższym czasie.

Informacje dotyczące Centrum idei „Ku Demokracji”
1. „Ulica, której już nie ma” to tytuł wystawy fotografii autorstwa Aleksandry Fidziańskiej, która prezentowana jest w Galerii „Śnieżne Krużganki”.
2. W Galerii „U Panien” /na piętrze/ możemy oglądać wystawę prac malarskich nauczycieli, którzy uczestniczyli w 27. Plenerze Malarskim Nauczycieli – Spała 2018 organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim.
3. Serdecznie zapraszamy na ostatni w tym roku „Podwieczorek z gwiazdą”. Tym razem naszym gościem będzie znany muzyk, członek grupy Trubadurzy, Ryszard Poznakowski. To spotkanie odbędzie się we wtorek 23 października o godz. 19:00.
Szczegóły na plakatach i stronie internetowej www.cikd.pl.

niedziela,
21 października 2018