DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA BIBLII

29 września 2015 r. na zaproszenie ks. Mariusza Jersaka, Rektora Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek p.w. Matki Bożej Śnieżnej, koordynatora przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w rejonie piotrkowskim oraz Dyrekcji Miejskiej Biblioteki Publicznej i Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w czytelni dla dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Jerozolimskiej spotkali się wolontariusze ŚDM. Uczestnicy spotkania głośno czytali wybrane fragmenty z Księgi Mądrości Syracha. W trakcie spotkania ks. wicerektor Damian Stachera, Duszpasterz Młodzieży w dekanacie piotrkowskim, zapoznał zebranych z historią powstania Biblii Tysiąclecia, której pięćdziesiątą rocznicę wydania w tym roku obchodzimy. Na zakończenie można było obejrzeć wystawę prac uczniów piotrkowskich szkół „Biblia w rysunkach dzieci i młodzieży” oraz zapoznać się z ekspozycją „Biblia i książki o tematyce biblijnej w zbiorach MBP” wśród których można było obejrzeć egzemplarz Biblii wydany w 1700 r. Spotkanie zakończyło się Mszą św. o godz. 18:00 w Kościele Akademickim Panien Dominikanek p.w. Matki Bożej Śnieżnej.

środa,
19 grudnia 2018