Odpust 2017

06.08.2017 - W pierwszą niedzielę sierpnia Wspólnota Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim przeżywała uroczystości odpustowe ku czci swojej Patronki Matki Bożej Śnieżnej. O godz. 19:30 w kościele, tegoroczne obchody rozpoczęły się występem chóru „Coro Desico”, działającego przy naszym Centrum idei „Ku Demokracji” pod artystycznym kierunkiem pani Iwony Stępień. Następnie, najważniejszą częścią obchodów, była Uroczysta Suma Odpustowa, której przewodniczył Jego Magnificencja Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi Ksiądz Prałat Dr Jarosław Pater. Uroczystość Odpustowa nie mogłaby się odbyć bez symbolicznego cudu. W tym roku, w trakcie śpiewu Hymnu do Matki Bożej Śnieżnej, z nieba ponownie spadł śnieg w postaci białych płatków pachnących róż. Podziękowania należą się naszym przyjaciołom: rodzinie Błońskich z Gorczyna za ofiarowane płatki róż oraz firmie „Haftina” za prezent dla Matki Bożej Śnieżnej w postaci ornatu z Jej wizerunkiem oraz za kapę Maryjną do procesji i nabożeństw. Podsumowaniem obchodów była wspólna Agapa, którą spożywaliśmy na dziedzińcu.

piątek,
19 października 2018